Základní škola a mateřská škola Březník

příspěvková organizace vznikla jako právní subjekt v roce 2000. Zřizovatelem je Obec Březník. Škola má k dispozici 7 kmenových tříd a 2 odborné pracovny. Jedna z nich slouží k výuce přírodovědných předmětů, druhá k výuce informatiky. Školu navštěvují žáci z Březníku, Kralic nad Oslavou, Horních Lhotic, Kuroslep, Rapotic, Lesního Jakubova a Sudic. Školu rovněž navštěvuje několik žáků z Náměště nad Oslavou, Vysokých Popovic, Hartvíkovic a Vícenic. Ve školním roce 2019/20 je v 1. – 9. ročníku 136 žáků. První stupeň navštěvuje 51 a druhý 85. Součástí základní školy je výše uvedená mateřská škola, školní družina a školní jídelna. Mateřská škola sídlí v jiné budově a letos ji navštěvuje 39 dětí. Školní kuchyň vyvařuje nejen pro školní děti ale i pro veřejnost. Její kapacita je 170 jídel a je plně využita. Škola nemá vlastní tělocvičnu ani hřiště a za tímto účelem využívá pronajaté prostory TJ Sokol Březník.

15.06.2020

VYHODNOCENÍ SBĚRU CITRONOVÉ A POMERANČOVÉ KŮRY

Rádi bychom vás informovali, že aktuálně proběhl sběr citronové a pomerančové kůry. Chtěli bychom vám touto cestou poděkovat, protože jste do pokladny SRPŠ přispěli částkou 1960Kč.

08.06.2020

ZAKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

Zakončení školního roku a předání vysvědčení se uskuteční

08.06.2020

ODEVZDÁVÁNÍ UČEBNIC

Žáci 2.– 9. ročníku odevzdávají učebnice v učebně u hlavního vchodu.

04.06.2020

ODEVZDÁVÁNÍ UČEBNIC

Odevzdávání učebnic bude probíhat po 15.6. 2020. Bližší informace budou vyvěšeny na webových stránkách v následujících dnech.

04.06.2020

INFORMACE O MOŽNOSTI PŘÍTOMNOSTI ŽÁKŮ II. STUPNĚ VE ŠKOLE

Denní provoz školy pro žáky II. stupně nebude zahájen z technických důvodů a probíhajících oprav ve třídách.