Základní škola a mateřská škola Březník

příspěvková organizace vznikla jako právní subjekt v roce 2000. Zřizovatelem je Obec Březník. Škola má k dispozici 7 kmenových tříd a 2 odborné pracovny. Jedna z nich slouží k výuce přírodovědných předmětů, druhá k výuce informatiky. Školu navštěvují žáci z Březníku, Kralic nad Oslavou, Horních Lhotic, Kuroslep, Rapotic, Lesního Jakubova a Sudic. Školu rovněž navštěvuje několik žáků z Náměště nad Oslavou, Vysokých Popovic, Hartvíkovic a Vícenic. Ve školním roce 2019/20 je v 1. – 9. ročníku 136 žáků. První stupeň navštěvuje 51 a druhý 85. Součástí základní školy je výše uvedená mateřská škola, školní družina a školní jídelna. Mateřská škola sídlí v jiné budově a letos ji navštěvuje 39 dětí. Školní kuchyň vyvařuje nejen pro školní děti ale i pro veřejnost. Její kapacita je 170 jídel a je plně využita. Škola nemá vlastní tělocvičnu ani hřiště a za tímto účelem využívá pronajaté prostory TJ Sokol Březník.

07.04.2020

Třídní schůzky - ZRUŠENO

Plánované třídní schůzky dne 15.4. se nekonají.

ALBATROS MEDIA - OBJEDNÁVKY KNIH Z KATALOGŮ KMČ JARO 2020 A KKF JARO 2020

Expedice (doručování) objednaných knížek do škol byla dočasně přerušena, aby se zamezilo možnému nedoručení balíků na zavřených školách. Všechny objednávky budou vyexpedovány, jakmile bude jasný termín konce platnosti mimořádného opatření.

19.03.2020

Vyučování v České televizi

Česká televize spustila v pondělí 16.března unikátní pořad nazvaný UčíTelka. Každý den od 9 hodin po dobu dvou měsíců čeká na žáky 1.stupně základních škol na programu ČT2 poutavé vyučování v rozsahu 30 minut, a to v tomto týdenním rozvrhu: Pondělí: Český jazyk + pohybová aktivita Úterý: Matematika + pohybová aktivita Středa: Člověk a jeho svět + pohybová aktivita Čtvrtek: Český jazyk + pohybová aktivita Pátek: Matematika + pohybová aktivita Televizní škola pomůže jak rodičům, kteří zůstali doma se svými dětmi, tak učitelkám a učitelům, kteří mohou svou přípravu a úkoly pro žáky přímo navázat na televizní vysílání. Kromě toho se chystá půlhodinový blok pro přípravu žáků 9. tříd a půlhodinový blok pro přípravu maturantů.

16.03.2020

ÚKOLY PRO ŽÁKY

Úkoly pro žáky jsou vyvěšeny na webových stránkách školy:

Uzavření mateřské školy

Od pondělí 16. 3. 2020 bude po dohodě se zřizovatelem uzavřen provoz MŠ V Březníku. Pečlivě sledujte aktuální informace na stránkách školy.

15.04.2020

Třídní schůzky - ZRUŠENO

Třídní schůzky se konají v kmenových třídách žáků.

16.04.2020

Sněhurka a sedm trpaslíků - I. stupeň - ZRUŠENO

Kdo by neznal pohádku o Sněhurce, která se narodila všemi milována. Malé diváky inscenace zaujme pohádkovou výpravou, která nás zavede do zámku, do komnaty zlé Královny i lesa, kde kromě trpaslíků žijí zvířátka – lišky, veverky, zajíčci a medvědi –, která Sněhurce pomohou, když je jí nejhůř. Sněhurka a sedm trpaslíků je klasická baletní pohádka na motivy literární předlohy slavných bratří Grimmů, inspirovaná také filmovým zpracováním Walta Disneyho. S brněnským baletním nastudováním se již více než tři desetiletí setkávají generace těch nejmladších diváků. Jak velké oblibě se inscenace těší, dosvědčuje počet jejích odehraných repríz – již více než třistačtyřicetkrát tleskalo zaplněné hlediště Janáčkova divadla této kouzelné baletní pohádce. Vedle generací malých diváků se v hlavních rolích vystřídalo již několik generací tanečníků. Pohádkový evergreen pro všechny generace. Kdo někdy slyšel bouřlivý dětský aplaus po představení Sněhurky, pochopí, proč je tato inscenace na repertoáru již více než čtyři desetiletí…

21.04.2020

Fotografování tříd - ZRUŠENO

Úterý 21. 4. 2020

28.04.2020

Dopravní výchova - 4.ročník - ZRUŠENO

Praktická část dopravní výchovy pro žáky 4.ročníku.

05.05.2020

Kurz první pomoci pro 8.ročník

Praktická část první pomoci (integrované složky).