Navigace

Obsah

Beseda s Jakubem Pustinou

Určeno žákům 6. - 9. třídy.

Datum konání: 27. 9. 2019 začátek od 09:30

Místo konání:

Typ akce: ostatní

Organizátor: Neuvedeno

Plné vstupné: 50 Kč

Jakub Pustina Operní pěvec Jakub Pustina je bezesporu jedním z fenoménů operního umění. Vystudoval obor chemie avšak v 21 letech se rozhodl stát operním pěvcem. Jeho mohutný, nezaměnitelný a strhující hlas ho předurčuje k vytváření rolí velkých dramatických hrdinů. Na operní jeviště ho poprvé angažoval světoznámý tenorista Peter Dvorský, který ho označil za svého nástupce a od té doby ztvárnil Jakub Pustina ve více než dvaceti zemích světa řadu hlavních postav. Po deseti letech, kdy se věnoval barytonovému oboru, se ve spolupráci s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou začal věnovat oboru dramatického tenora a extrémně náročným partům Richarda Wagnera. Jeho hlas patří k výjimečným a to jak svojí sytostí, barvou a odolností, tak i neuvěřitelným rozsahem, díky kterému může Jakub Pustina zpívat, jak role tenorové, tak barytonové.  Viceprezidentka Mezinárodní společnosti Richarda Wagnera prohlásila o hlase Jakuba Pustiny „Takového hlasu na světě v současnosti není!“.


Vytvořeno: 23. 9. 2019
Poslední aktualizace: 23. 9. 2019 08:16