Navigace

Obsah

Divadelní představení Labutí jezero

Jedno z nejhranějších novoromantických děl. Čajkovskij se inspiroval motivy původní skandinávské legendy o dívce proměněné v labuť k napsání lyrické a melodické hudby, která se stala mistrovským příkladem romantické baletní partitury. Princezna Odetta je zakleta knížetem Rotbartem v labuť a zachránit ji může pouze čistá láska. Princ Siegfried, který jí přísahá věrnost, ji však zradí. Kletba tak zůstává nezlomena, i když Odetta nakonec nešťastnému Siegfriedovi odpouští. Labutí jezero je obdivováno jak generacemi diváků, tak i interpretů, kteří se snaží ctižádostivě vyrovnat s obtížným úkolem náročné baletní techniky.

Datum konání: 24. 9. 2019 začátek od 16:15

Místo konání: Janáčkovo divadlo, Brno

Typ akce: divadlo

Organizátor: Neuvedeno

Plné vstupné: 260 Kč

Odjezd autobusu:

 

Náměšť autobusové nádraží 16:15

Březník u pošty 16:20

Kralice pod křižovatkou ( U Tomků) 16:25

Rapotice 16:35


Vytvořeno: 4. 9. 2019
Poslední aktualizace: 16. 9. 2019 10:18