Navigace

Obsah

Divadelní představení Lucerna

Nejhranější česká divadelní hra o tom, že ten, kdo zapomene na svá práva, zůstane vždycky jenom sluhou nebo otrokem. Příběh malého panství, kam přijíždí nová paní kněžna a místní úředníci na ni chtějí udělat dojem. Témata lásky, manželských šarvátek, mládí, stáří a hlavně téma touhy po právu a svobodě a nutnost za ně bojovat, jsou v dnešní době současnější, než bychom si přáli... Příběh o odvaze, hrdosti, vzdělanosti a lásce, ale i o zbabělosti, podbízivosti a nadutosti, který se hraje na českých jevištích už déle než sto let, je v současné době aktuálnější než bychom si přáli.
Lucerna je činoherní komedie, která ukazuje, že se český lid za více než sto let od doby, kdy byla hra napsána, ani za dvě stě let od doby, kdy se odehrává, příliš nezměnil. Poprvé se Lucerna hrála na scéně Národního divadla 17. listopadu 1905. Délka představení: 120 minut

Datum konání: 21. 10. 2019 začátek od 08:00

Místo konání: Divadlo Pasáž, Třebíč

Typ akce: ostatní

Organizátor: Neuvedeno

Plné vstupné: 120 Kč

Poznámka: 80,- Kč vstupné, 40,- Kč příspěvek na dopravu

Pro žáky 8. a 9. ročníku.


Vytvořeno: 8. 10. 2019
Poslední aktualizace: 8. 10. 2019 09:55