Navigace

Obsah

 

Informace pro přihlášené žáky

 

Prodaná nevěsta 28.2.2019

Začátek představení v 19:00 h,  konec představení v 21:50 h.

 

Odjezd autobusu: Náměšť  - 17:15 h  z autobusového nádraží

                                 Březník  - 17:20 h  na zastávce u pošty

                                 Kralice   - 17:25 h  pod křižovatkou

                                 Rapotice -17:35 h  u obecního úřadu

 

Předpokládaný návrat mezi 22:40 - 23:00 h.

Na zpáteční cestě bude autobus zastavovat navíc  V Kralicích u nádraží a v Březníku  na horkách.

 

Obsah opery

1. dějství
Je masopust. Všichni slaví a veselí se, jen Mařenka nemá příliš důvodů k radosti. Rodiče ji nutí, aby se provdala za bohatého Vaška a nechala Jeníka, který je jen chudý chasník bez domova. Otec podlehl slovům dohazovače Kecala, vypočítávajícího Vaškovy přednosti. Ten je totiž jediným dědicem velkého Míchova statku, neboť jeho nevlastní bratr se ztratil kdesi ve světě. Mařenka však energicky Vaška odmítá. Kecal, nechtěje přijíti o dobrý obchod, rozhodne se vyhledat Jeníka...

2. dějství
Mezi veselící se chasu by rád pronikl i Vašek, leč marně. Mařenka si ho všimne a okamžitě kuje železo. Vašek ji nezná a toho Mařenka využije ke své intrice. Pomluví mu jeho předurčenou nevěstu a vykreslí ji v těch nejhorších barvách, takže se Vašek v hrůze zapřísahá, že si takové děvče nevezme. Kecal zatím nabídl Jeníkovi 300 zlatých, upustí-li od Mařenky. Jeník k velikému zděšení a nevoli svých kumpánů svolil, avšak pod podmínkou, že si Mařenka vezme Míchova syna. Kecal souhlasí a je podepsána smlouva. V sále propukne rozčílení a odpor k hochovi, který prodal své děvče.

3. dějství
Do vsi přišli komedianti a zvou vesničany na představení. Vašek, otáčející se zvědavě kolem nich, nespouští oči z Esmeraldy. A ta ihned využije situace. Potřebují medvěda a poněkud pomalý Vašek se dá snadno přemluvit k této úloze. Mařenka se zatím dozvěděla, že ji Jeník prodal, ale nemůže tomu věřit. Jeník by jí rád vše vysvětlil, ale Mařenka se zdráhá ho vyslechnouti, na truc si vezme Vaška. Tu Jeník vidí, že musí rychle jednati. Předstoupí před Míchovy, oznámí všem, že on je jejich ztracený syn Jan, a žádá splnění  Kecalem sepsané smlouvy. Mařenka se vrhá Jeníkovi do náruče a rodiče jim žehnají.

 

 

 

NASTUPOPVAT! DĚJÁK Z RYCHLÍKU

Divadelní představení pro 6. a 7. ročník.

Datum konání: 2. 10. 2018 začátek od 09:30

Místo konání: Divadlo Pasáž, Třebíč

Typ akce: divadlo

Organizátor: ZŠ a MŠ Březník

Plné vstupné: 75 Kč

Příspěvek na dopravu 25,- Kč.

 

 


Vytvořeno: 26. 9. 2018
Poslední aktualizace: 1. 10. 2018 11:22