INFORMACE O MOŽNOSTI PŘÍTOMNOSTI ŽÁKŮ VE ŠKOLE

V souladu s tzv. Harmonogramem uvolňování opatření v oblasti školství by od 25. května 2020 měla být umožněna osobní přítomnost žáků prvních stupňů základních škol na vzdělávacích aktivitách formou školních skupin. Účast žáků není povinná a prioritní zůstává na doporučení MŠMT distanční (dálková výuka).

Možnost přítomnosti žáků I. stupně

• Ve školách nevzniknou klasické třídy, ale školní skupiny do počtu 15 dětí.
    Učit a dohlížet na školní skupiny budou spíše asistenti, vychovatelé. Děti pod jejich vedením budou plnit stejné úkoly, jako děti doma. Úkoly pro obě skupiny dětí bude na dálku připravovat Vaše paní učitelka, a ta bude úkoly dětem také opravovat a psát jim zpětnou vazbu.
  • Složení skupin je neměnné po celou dobu přítomnosti žáků ve škole do 30. 6. 2020. O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy. Žáka nelze zařadit do školní skupiny později než 25. 5. 2020.
  • Cílem dopolední části je zajistit vzdělávání žáků skupiny v obsahu, který škola realizuje v rámci vzdělávání na dálku. Jedná se především o hlavní vzdělávací obsah školního vzdělávacího programu, který je žákům zadáván distanční formou.
  • Cílem odpolední části je zajistit zájmové vzdělávání žáků. Obsah vzdělávání odpolední části přiměřeně vychází ze vzdělávacího obsahu ŠVP školní družiny. Děti, které budou zůstávat na odpolední část, budou umístěny všechny v jedné skupině.
  • Stravování žáků ve školní jídelně bude zajištěno při dodržení hygienického režimu a odděleně po skupinách.
  • V průběhu vyučování bude doporučeno nošení roušky, nicméně vyučující bude moci o jejím nošení rozhodnout dle potřeby. Při skupinové práci a aktivitách ve vzájemné blízkosti, ale stejně tak mimo třídu a ve společných prostorách škol budou roušky povinné. Žák bude muset mít na výuku dvě roušky a sáček na uložení roušek.
  • Podmínkou nástupu žáka od 25. května 2020 do školy  je zákonným zástupcem vyplněné a podepsané, „Čestné prohlášení  o neexistenci příznaků virového onemocnění, které žák odevzdá v den nástupu ve škole.

Žáci II. stupně nemají možnost přítomnosti ve škole, dále se vzdělávají dálkovou formou bez přítomnosti v budově školy.        Žáci 9. ročníku mají možnost přípravy na přijímací zkoušky ve škole.

V případě zájmu o nástup žáka I. stupně od 25. 5. do školy, žádáme rodiče, aby nám nejpozději do 15. 5. zaslali vyplněnou           „Žádost o nástup žáka I. stupně k vzdělávacím aktivitám ZŠ Březník.

Žádost najdete v příloze této informace. Vyplněnou žádost zasílejte výhradně prostřednictvím emailové pošty                                   na info@zsbreznik.cz.

Mgr. Jan Nešpor, ředitel ZŠ a MŠ Březník

Bližší informace a dotazy k organizaci vzdělávání Vám rádi zodpovíme na číslech:

797 728 751 Mgr. Martina Kobrová, zástupce ředitele ZŠ a MŠ Březník,

721 603 781 Mgr. Jan Nešpor, ředitel ZŠ a MŠ Březník