Dobrý den, žáci a žákyně, moc vás zdravím, posílám maličko učeníčka. (na tento týden 16.3.-20.3)

Přírodověda uč. str. 51. Kůže - přečíst a vypsat do sešitu na konci stránky modrý odstavec, vyplnit pracovní sešit strana 30.

str. 52. Nervová soustava - přečíst a vypsat krátce z modrých odstavců nejdůležitější. Pracovní sešit str. 31.

Týden od 23.3 - 27.3. např út. - čtvr.

Pokračujeme dál, Př. str. 53. přečti si a zapamatuj, jak se máme chovat při první pomoci, vypiš do sešitu pod nadpis Nervová soustava modrý odstavec o nervové soustavě, na zápisu si dej záležet,  dále str. 54,55. vypiš pod nadpis Smysly - krátce 5 smyslů  zrak, sluch, čich, chuť, hmat.Ke každému smyslu pouze 2-3 věty. Můžeš i něco namalovat, není to povinné.

Vypiš prac. sešit str. 32.

Sešity a zápisky budu kontrolovat a známkovat, tak se snaž, ať máš jedničky zadarmo. Všechny vás zdravím.

A nezapomeň si zacvičit a zaběhat a mít dobrou náladu.

Kontrola:

Úkoly do Př buď naskenuj a posílej vypsané ze sešitu Př na e-mail: rabupepriroda@seznam.cz, nebo whatsApp, budu si zaznamenávat a známkovat. Neodkládej, ať toho nemáš moc. Děkuji P.R. tel.777486474

Již někteří posílájí své zápisky a pracovní sešity, Adélka, Štěpán, Natálka, Honza, Bára, neváhej a posli, ať máš jedničky. P.R.

Děti jste velké šikulky a máte sešity a výpisky pěkně vypracované. Týden 30.3. - 3.4.

Uč.str.56. Přečíst -  Hormonální soustava, nadpis do sešitu, je to těžší látka vysvětlím, přečti si a  vypiš jen takto

Hlavní žlázy : 1 .šišinka,2.podvěšek mozkový, 3. štítná žláza - jód, 4. brzlík, 5. nadledvinky,6. slinivka břišní, 7. pohlavní žlázy(ženy- vaječníky, muži - varlata). A pod to jen tmavě modrý odstavec. A prac. seš. str.33 vypracovat podle učebnice.

Pozor:

Stále nereagují a neposílají domácí práce tito žáci: Bachtelová Adéla a Eliška, Chadim Kevin, Jašková Ester, Tůzová Sára.

Známky již zapisuji na bakaláře!!!

Týden od 6.4 - 10.4. např út. - čtvr.

Rozmnožovací soustavu vynecham, sama vám ji vysvětlím. Přečti si v uč. str. 59. a zapiš  do sešitu nadpis Období lidského života - stačí dva modré odstavce. Prac. seš. 35. nemušíš vykreslit vše v cv.1., stačí pouze 2. čtverečky, hlavně cv 2. napsat jen na dva, tři řádky.

- na příště nachystám 5 otázek na opakování, pomocí učebnice.