Organizace distanční výuky nařízené vládou od 14. 10. 2020

Vážení rodiče,

uvádíme zde organizaci distanční výuky od zítřejšího dne.  V tomto školním roce je distanční výuka
ze zákona povinná viz: zakladni-skola-1/aktuality-1/novinky/doplnek-skolniho-radu-zs-a-ms-breznik-od-12-rijna-2020-460cs.html

Práce žáků nebude v plném rozsahu celého rozvrhu hodin

• Při distančním vzdělávání nelze realizovat vzdělávání v plném rozsahu plánovaném pro prezenční výuku, škola se zaměří především na stěžejní výstupy v českém jazyce, matematice a cizím jazyce. Priority ve vzdělávání budou operativně určovány podle délky distanční výuky, zda půjde o krátkodobé či dlouhodobé zákazy přítomnosti žáků ve školách – z doporučení MŠMT

• Na naší škole bude probíhat podobnou formou jako v jarních měsících. Všechny informace k práci Vašeho dítěte najdete na webových stránkách ZŠ Březník u třídy, kterou navštěvuje, podrobné pokyny k práci u daného předmětu.
  • Komunikace je rozšířena o přímou formu komunikace žáka a učitele, pomocí domluvených způsobů  -SKYPE, WhatsApp, Messenger a další aplikace. Formu komunikace si jednotliví vyučující s žáky domluvili. Přímá komunikace slouží k ověření porozumění učivu, řešení problémů, k vzájemné komunikaci žáků, atd.
  • Formy distanční výuky byly vysvětleny tento týden ve škole našim žákům.
  • Při jakýchkoliv problémech se prosím obracejte na učitele, na domluvených kontaktech, nastane – li problém se vzájemným spojením žáka s vyučujícím, informujte nás prosím, abychom mohli situaci řešit.
  • V průběhu výuky budeme u vyšších ročníků možnosti komunikace rozšiřovat. Učitelé jsou vybaveni novou technikou umožňující komunikaci na platformě MS Office 365, kterou budou moci používat postupně všichni naši žáci i učitelé k práci, nejen při distanční výuce.

Věříme, že nynější situaci společnými silami a vzájemnou spoluprací úspěšně překonáme.

Všichni ve škole si přejeme, aby se nám žáci co nejdříve vrátili do školních lavic a byla zahájena plnohodnotná výuka. Pevné zdraví všem přejí pracovníci ZŠ a MŠ Březník.

Mgr. Jan Nešpor

Datum vložení: 14. 10. 2020 7:27