Navigace

Obsah

Beseda s Jakubem Pustinou

Typ: ostatní
Beseda s Jakubem Pustinou 1Určeno žákům 6. - 9. ročníku.

Jakub Pustina Operní pěvec Jakub Pustina je bezesporu jedním z fenoménů operního umění. Vystudoval obor chemie avšak v 21 letech se rozhodl stát operním pěvcem. Jeho mohutný, nezaměnitelný a strhující hlas ho předurčuje k vytváření rolí velkých dramatických hrdinů. Na operní jeviště ho poprvé angažoval světoznámý tenorista Peter Dvorský, který ho označil za svého nástupce a od té doby ztvárnil Jakub Pustina ve více než dvaceti zemích světa řadu hlavních postav. Po deseti letech, kdy se věnoval barytonovému oboru, se ve spolupráci s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou začal věnovat oboru dramatického tenora a extrémně náročným partům Richarda Wagnera. Jeho hlas patří k výjimečným a to jak svojí sytostí, barvou a odolností, tak i neuvěřitelným rozsahem, díky kterému může Jakub Pustina zpívat, jak role tenorové, tak barytonové.  Viceprezidentka Mezinárodní společnosti Richarda Wagnera prohlásila o hlase Jakuba Pustiny „Takového hlasu na světě v současnosti není!“.


Vytvořeno: 23. 9. 2019
Poslední aktualizace: 8. 10. 2019 10:01
Autor: