Hodnocení dálkové výuky

Vážení rodiče,
už více jak 3 týdny probíhá „učení na dálku“ žáků naší školy. Zvolili jsme jako řada škol co nejjednodušší variantu. Úkoly jsou zadávány pouze z jednoho místa, zadání je po dnech jako by probíhala běžná výuka. Úkoly se snažíme volit tak, aby je mohli dělat žáci samostatně a rodiče pouze provádět kontrolu jejich práce.
Podle vývoje situace je velmi pravděpodobné, že se děti v letošním školním roce vrátí až na konci školního roku nebo v horším případě vůbec, přesto je naší zákonnou povinností vydat vašim dětem vysvědčení.
Proto po Velikonocích, (měsíc od zahájení „učení na dálku“), budeme na základě zadané a odevzdané práce provádět průběžně hodnocení žáků, abychom mohli děti na konci školního roku klasifikovat. Ve většině případů už komunikujete s učiteli předmětů a zasíláte práce Vašich dětí k ohodnocení, starší děti zasílají práci i bez Vaší pomoci. Za toto Vám moc děkujeme a dále prosíme o podporu a kontrolu odesílání prací dětí na uvedené e-mailové adresy učitelů.
Víme, že je pro některé z Vás velmi těžké spojit pracovní vytížení s domácí výukou dětí. Naše cesta není technicky náročná (nepožadujeme po vás nákupy tiskáren, mikrofonů, webkamer, instalace komunikačních programů, spolehlivé síťové připojení…). Stačí požadované věci ofotit, případně oskenovat a zaslat v příloze e-mailu učitelům k hodnocení. Nebojte se komunikovat s učiteli ohledně výuky i při vzniklých problémech. Jsme na společné řešení problému připraveni.
Děkujeme Vám za spolupráci a pomoc v této neobvyklé situaci, věříme, že více společného času s dětmi Vám přinese také hodně radosti a nových zážitků. Snažte se, aby děti dělaly co nejvíce věcí samostatně, abyste také měli v rodině čas na společnou zábavu a jinou činnost než učení.
Závěrem bych chtěl poprosit rodiče dětí, které doposud nezaslaly žádný z požadovaných úkolů, aby se se spojili s učiteli a postupně splnili požadavky. Bylo by velmi smutné a zbytečné, aby některý žák z naší školy musel být při nedostatku podkladů pro hodnocení zkoušen a hodnocen v náhradním termínu.
Těšíme se na další spolupráci.
Přejeme všem krásné Velikonoce, hodně sluníčka a pevné zdraví.
Za kolektiv ZŠ a MŠ Březník Jan Nešpor.

Datum vložení: 8. 4. 2020 17:58
Datum poslední aktualizace: 8. 4. 2020 18:00