Co ve škole sbíráme?

Sbíráme víčka od PET lahví

Ve škole sbíráme víčka od PET lahví, které budou využity na podporu nemocných dětí. Děkujeme všem, kteří víčka do školy odevzdají.

Sběr dalších druhotných surovin

Ve škole je prostor pro sběr papíru (pravidelně na jaře a na podzim).

V rámci výuky se děti učí třídit plasty od směsného odpadu.

Na plasty jsou speciální odpadkové koše na všech chodbách.

Dále třídíme BIO odpad do speciálních hnědých nádob.

Sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností

Jak správně postupovat?

Použitý olej či tuk včetně sádla (pokud možno bez zbytků potravin, strouhanky apod.) je třeba slévat do plastových, uzavíratelných nádob a ty následně odnést do speciálně označených nádob! Do nádob se odkládá olej v láhvi pevně uzavřené – NEVYLÉVAT!

ŠPAČKOŠ

Recyklujeme pastelky!

Denně končí v odpadcích stovky vypsaných tužek a pastelek, takzvaných špačků. Co kdyby tyto zbytky šlo dále využít, dokonce k prospěšné věci? A právě k tomu slouží Špačkoš!

Sám vyrobený z recyklovatelných materiálů, ale zároveň sbírající tužky a pastelky pro další využití. Špačkoš se nachází na více než 350 českých školách a počet zapojených vzdělávacích institucí se neustále rozšiřuje.

Sběr bylin (konec května a červen)

Pomerančová kůra

Citronová kůra