Tělesná výchova

Výzva pro květen - Běh pro paměť národa

Osmáci, protože je škola přihlášena do školní výzvy Běhu pro paměť národa (https://www.behpropametnaroda.cz/pro-skoly/), tak by bylo dobré, abychom všichni pomohli svými nachozenými a naběhanými kilometry. Za každý nachozený/uběhnutý kilometr jde 1 Kč na sbírku Paměť národa, která zachycuje příběhy pamětníků 20. století. Běhat můžete kdykoliv (během 1. až 23. května), kdekoliv a kolikrát chcete. Jediným požadavkem a zároveň důkazem, že jste běhat byli je záznam z jakékoliv aplikace, která zaznamená datum běhu, čas a vzdálenost. Tento záznam/screenshot je třeba poslat mně, já to zadám do systému za naši školu. Na průběžné výsledky, jak si naše škola vede, se pak můžete podívat zde: https://irontime.cz/vysledky1822/ . Navíc tři nejlepší z vás odměna nemine  tak choďte, běhejte, zaznamenávejte a posílejte... díky  v případě, že vás jde víc a zapnutou aplikaci na měření máte jen jeden z vás, tak mi k tomu napište, kdo ze spolužáků s vámi ještě šel (vzdálenost se pak násobí).. přikládám obrázek, jak může vypadat záznam běhu/chůze:

zaznam

beh

Tělesná výchova únor a březen - info:

Dívky mají v čase běžné hodiny online hodinu - zkrácenou na cca 20 min, vyjma úterý 23. 2., to hodina neproběhne.

Chlapci nahrávají jednou týdně (poprvé do neděle 28. 2. do 23:59) záznamy aktivity, kde je jasně prokazatelná činnost ve sledovaném týdnu. Za takovou aktivitu se považuje záznam z cvičení, záznam z chůze a běhu (alespoň 5 km), jízda na kole, inline bruslích atd. V případě dotazů pište na Skype nebo Teams.

Dále doporučuji aplikace "Fitify", která obsahuje zajímavé cviky s vlastní vahou a sestaví vám trénink "na míru". Existuje jak na Android, tak i na iOS.

TOTO PLATÍ PRO CHLAPCE I DÍVKY

Díky za Vaše záznamy aktivity za uplynulý týden. Až naposíláte všichni, máte první úkol splněný. Stejný úkol budete mít i v dalších týdnech, změnou bude, že mi záznamy vašich aktivit nebudete posílat každý týden na email, ale budete si je schovávat. Těsně před tím, než se vrátíme k výuce ve škole, se sejdeme na online hodině tělocviku, kde si společně odprezentujeme (klidně i vtipnou formou) naše dosažené výkony. ;-)

Držte se,

TV kluci 16.10.

Zdravím taky kluky,

Váš úkol je v podstatě totožný jako úkol pro dívky, záznamy vaší aktivity mi prosím pošlete na e-mail níže do čtvrtka 22. října. Díky, DP

Tělocvik dívky 13. 10

Zdravím všechny holky,

posílám úkol místo dnešní hodiny tělocviku. Vyberete si buďto první nebo druhý úkol a pošlete požadovaný výstup.

1. Zhlédnete video  a alespoň část z něj doma odcvičíte. Výstupem bude buď krátké video vašeho cvičení, nebo fotka která Vás zachycuje při cvičení :-) To pošlete na email danproch13@seznam.cz nejpozději do pondělí 19. 10. včetně.

nebo

2. Vymyslíte si vlastní pohybovou aktivitu, nebo pošlete záznam z nějaké procházky, běhu, vyjížďky na kole či vlastního cvičení. Pro záznam trasy při chůzi doporučuji do mobilu nainstalovat aplikaci Mapy.cz - je zde funkce "Spustit stopaře".

Kdybyste měly nějaký problém, napište na výše uvedený email a domluvíme se. Jinak se budu těšit na výstupy.