KUCHTÍCI

Kroužek vaření pro děti v ŠD

Tento kroužek je pro děti od 1. třídy. Děti si samy zkusí uvařit jednoduchá jídla, zadělat a upéct různé buchty a cukroví, udělat poháry i studené občerstvení.

Vítáni jsou děvčata i chlapci. Mezi dětmi je velmi oblíbený. V kroužku se děti naučí poznávat jednotlivé druhy potravin, které budou zpracovávat na rozličné pokrmy. Naučíme se používat základní kuchařské pomůcky a nástroje. Budeme tvořit studenou kuchyni, péct, smažit, dusit, budeme připravovat jídla slaná i sladká, vyzkoušíme si i tzv. zdravou stravu. Naše vaření zaměříme tematicky k jednotlivým svátkům (Halloween – čarodějnické prsty, Vánoce – cukroví, sv. Valentýn – srdíčko z lásky, Velikonoce – beránek/mazanec, Den matek – zákusek na neděli, atd.

Vlastním vařením děti získají zcela jiný, nový pohled na jídlo. Už to není něco neznámého, co dostanou na talíř, ale je to jejich výrobek, oni ví, z čeho je pokrm vyrobený, co za suroviny k přípravě použily a kolik práce a úsilí  vynaložily k tomu, aby mohly dobrotu ochutnat a také se mohly pochlubit rodičům, jak jsou šikovní.

Kroužek se bude konat každé pondělí/úterý od 13:00 – 15:00 ve školní kuchyňce pod vedením paní vychovatelky  Michaeli Fraňkové

Kuchtíci

KUCHTÍCI.docx